E-Posta

Format
Ziyaretçi Defteri Kayıtları

Yeni Kayıt Ekle

Tarih 21.01.08, 04:14 Yazan kazim.engin@hotmail.com Yer: antalya-TÜRKİYE
Dursun Coşar’a ve Tüm Coşar ailesine tüm kalbimle başsağlığı diliyorum. Acınızı paylaşıyorum ve geride kalan aile efradına sabırlar diliyorum.

M.KAZIM ENGİN.
Tel:05377884770
Antalya-Türkiye
Tarih 13.01.08, 21:34 Yazan seyit-ocagi@gmx.de Yer: Almanya
Degerli Canlar Bektaşi ve Alevilikte bir Hukuk düzeni vardır
ve bu hukuk ve felsefi düzeni içinde tüm aleviler Ehlibeyt yolunda, yani Hak, Muhmmet ve Ali yolunda kendini ifade ederler. Kaynağımız Kuran-ı Kerim ve Ehlibeyt´e bu kaynağı hayata geçirmek ile görevlidir ve bunu böyle ifade etmektedir, Imam Cafer-i Sadık´ta - Dört Kapı olark geçmiştir ve Hacı Bektasi Veli´de - Dört Kapı ve Kırk Makam olarak eklenmistir ve Alevi Erenlerin bir İnsani kamil yetişmesi için bir destektir ve daha kısaltılmış hali ise Eline-Beline-Diline sahib ol ve biz diyoruzki Nefsine sahib ol. Bektaşi ve Alevilerde buna bağlı olarak bir Hukuk düzeni vardır ve buna karşı çıkan´da bilinçli ve bilinçsiz hata işleyene, Düşkünlük ile suçlanır, yani Yol´un yasakladığını, yapan bir Can "Düşkün" dür. Artık onunla kimse konuşmas, görüşmez ve alış-veriş etmez. Bu toplum kendi ahlak kuralları çerçevesinde yaşar ve bundan Dışarı ç
Tarih 13.01.08, 00:32 Yazan Aydin.safak@gmx.at Yer: Avusturya/ Viyana
BAŞ SAĞLIĞI

Binali ve Dursun Coşar in Babası Sayın MEHMET COŞAR ın ölümü bizleri derinden üzmüştür. Kederli Ailesi başta olmak üzere, yakınlarına sevenlerine ve tüm Alevi toplumumuzun başı sağ olsun. Sayın Mehmet Coşar canında, Ruhu Şad, Toprağı bol, Mekanı cennet olsun.
Viyanadan Aydın Şafak Ailesi.
Tarih 11.01.08, 18:14 Yazan swetty_girl86@hotmail.com Yer: Uşak
Sayın CUMHURBAŞKANIM,
Size bir sorum olacak. Ben üniversite öğrencisiyim ve bu 3. senem. 2006 Aralıkta nikahım oldu ve yazında düğünüm. Eşim istanbulda emniyet mensubu olarak görev yapmakta ve eşimin tayinini istedik çıkmadı.Onun İstanbul da benimse Uşakta okuyor olmam nedeni ile geçim sıkıntısı yaşıyoruz. Sizden eşimin tahininin çıkma olasılığı olup olmadığını öğrenmek istiyorum. Bu konuda bilgili kişi siz olduğunuz için size mail atmak gereği duydum. Bize bununla ilgili bi açıklama yaparsanız çok sevineceğim. Şimdiden teşekkür edrim.
Saygılarımla Damla ÖREN
Tarih 11.01.08, 11:10 Yazan alawite@hotmail.com Yer: Türkiye
Aleviler bir olamamaya devam ettikçe,daha çooook saldırıya uğrar. Aleviler birbirleriyle uğraşa dursun.. diğer kitleler de devlet de kadrolaşsın. BİZ ALEVİ KESİMİ TARİHTEN BU YANA NİCE ÖNDERLER ÇIKARTMIŞIZ.. FAKAT TUTKUN-BİRBİRMİZE SAHİP Halk OLAMAMIŞIZ.. bu sözüm de hilaf var ise tarihe ve bugüne bakınız. Pir Sultan halkı için asıldı, fakat halk ne yaptı onun için? Taş yağmuruna tuttu.. Alevi Gdişhattı budur… Bu toplumu biraraya getirene aşkı niyaz olsun.
Tarih 08.01.08, 12:26 Yazan beritan@ibocihan.com
Yeni siteniz öncekinden bin kat daha iyi ve anlaşılır olmuş, tebrik ederim.

Bir de önerdiklerimiz yerine destekleyenler ve linkler diye sayfa açarsanız daha iyi ve anlamlı olur sanırım, daha dayanışmacı olur diye düşünüyorum .
Tarih 05.01.08, 18:00 Yazan emine46@hotmail.fr Yer: FRANSA
GELiN CANLAR

Hak Muhamet Ali rehberimiz
Yürekte var kerbela yaramız
İmam cafere gider yolumuz
Pirin aşkına birlik olalım.

İkilik girmesin gönüllere
Örgütsüz varılmaz bir yerlere
Bedeller verdik bakın geriye
Pirin aşkına birlik olalım.

Şenlik benlik kalksın arada
Hep kayıp ettik haklı davada
Yol düşkünleri çıksın arada
Pirin aşkına birlik olalım

Daima horlandık zulüm gördük
Yandık yakıldık hep karalandık
Biz bu acıları hep yaşadık
Pirin aşkına birlik olalım.

İnsanı insandan ayırmayız
Doğruluktur bizim felsefemiz
Kanadı hep açılan yaramız
Pirin aşkına birlik olalım.

Emine Doğan Şiir 9.9.2006

Yazdığım bu Şiirle tüm Alevi toplumunu birlik ve örgütlü olmaya çağırıyorum eğer biz birlik olmassak daha çok üzüleceğiz
Alevi toplumunda ricam artık inancımıza yolumuza sahip çikalım Örgütlü olalım, yoksa daha çok olumsuz şeylere maruz kalacağız.

Emine Doğan
Tarih 03.01.08, 23:33 Yazan latife_erin@hotmail.fr Yer: Strasbourg
"İncinsende incitme" Ben artık bu kanıda değilim; biz Aleviler incitmedikçe bizi korkak sandılar daha çok üzerimize geldiler yaktılar, vurdular; bunlar yetmiyormuş gibi şimdi de taşdevrindeki zihniyetleriyle bizleri karalamaya çalışıyorlar. Ben savaş açalım demiyorum ama artık bu duruma dur diyebilecek hem bilinçte hem de örgütlü kuvvetteyiz. İncitmemiz gerekiyorsa incitmeliyiz ama bizlere yakışacak şekilde, başımız dik onurlu bir şekilde……………
Tarih 01.01.08, 21:44 Yazan Yer: Strasbourg-FRANSA
31.12.2007, Gün pazar

Strasbourg’da sabahın 4 dünde kalkıp o soğuğa rağmen buradaki Alevi canlarla birlikte tek yürek olup yola koyulduk
biraz uzun bir yolculuk oldu ama her zorluğa değerdi bu bize atılan bu çirkin iftirayı yüzlerine bir tokat gibi vurmanın zamanıydı artık yeter demeliydik asırlardır Ehlibeyit düşmanlarının günümüz uzantılarına.

Türkiye de bize YAPTIKLARI çektirdikleri yetmiyormuş gibi birde bunu Avrupa ya taşımaları bardağı taşıran son damla oldu ama Alevi halkı kim olduğunu ve Türkiye de ki yobazlarının Alevilere neler çektirdiklerini haklılığımızı bu nedenle tüm dünya ya duyurmuş olduk, onlar eştikleri kuyuya kendileri düşmüş oldu ne oldukları bir daha ortaya çıktı.
Artık bize yapılanların karşısında susmayacağız sesimizi tüm dünya ya duyuracak hakliliğimizi ortaya koyacağız.
Tarih 30.12.07, 16:41 Yazan ali.sarica@paris-prod.com Yer: Paris
Merhaba Dostlar

Bugün Köln de aranızda değildim ama genel anlamda Paris de ki dostlar bilir….bu tarz ortamları kaçırmaz gelirdim.

Hatta Paris den giden arkadaşlar mesaj attı herkes beni sormuş.

innanın gönlüm YOL tv önünde sizlernen ve mutluluktan ağlıyorum.

Başta bizlere o iftiraları atanların ne kadar çaresiz olduklarını onlara gösterdiğimiz için ALEVİ insanı artık örgütlü ve bugün demokratik hakkını kullandı. ve sayın TURAN ESER dostun dediği gibi Aleviler bugğn bir TARİH yazmıştır.

Bende başta tüm Alevi dostlarımı selamlar…….ve bu uğurda işinden evinden zamanından……..vs.

Bu uğurda emek veren tüm yönetici DOTLARIMA emekleriniz boşa değilmiş Aleviler bugğn TARİH YAZDI.

Selamlar……….
Tarih 29.12.07, 14:18 Yazan cemree_38 @hotmail.com Yer: ankara
Ben Ankara Üniverstesi felserfe bölümü 3 . sınııf ögrencisiyim dün bi hocamız HALLACI MANSUR un ben Allahım dediğini idda etti ve tabi ben bu dersten geçemiyecem çünkü hocaya karşı geldim çünkü Türküye de hala hacalar kendi görüşleri doğrultusunde ders veriyor
Tarih 24.12.07, 17:32 Yazan
Amaç Birleşme mi?

Aleviler üzerinde oynanan oyunlara karşı gelmenin tek çıkar yolu birleşmekten geçiyor. Ama hangi birleşme? Türkiye’de olması gereken birleşmeye Avrupa’dan olacak destek tabiiki büyük olacaktır yanlız ülkede olan oyunlara karşı birleşmek yerine daha büyük ayrılıklar oluşuyor. Cem vakfı genel baskanı sayın İzzettin DOĞAN’ın açıklamaları gerçekten yerınde yapılan açıklamalar ve alınan kararlar olması ile birlikte ülkede oluşumuna başlanan yeni bir federasyonun ne gereği var. Türkiye’de bulunan ve Alevilerin üst kurumu olarak bilinen Alevi vakıfları federasyonu ve Alevi Bektaşi federasyonu gibi iki federasyonun birleşip bir konfederasyon oluşturmaları beklenirken ya da umut edilirken Alevi dernekleri federasyonu adı altınd yeni bir oluşumun meydana gelmesi gerçekten Alevilerin içler acısı durumunu tekrar ortaya koymaya yetmiştir. Birleşmekten güçlerin toparlanmasından söz edilirken bir araya gelemeyen Alevilerin üçüncü bir kolunun çıkması durumumuzu belirli bir
şekilde ortaya açığa çıkardı.
Tarih 24.12.07, 17:23 Yazan Jarakoy@hotmail.com
Alevilerin Yasadiklari Tarihsel Olaylardan, Bugün Icin Onemli Dersler Cikarmak Gibi Bir Zorunluluklari Olmalidir.

Alevi orgütlenmelerinin birden fazla sorunlarla karsi karsiya olduklarini, ve yöneticilerininde bu bilincle hareket ediyor olduklarini düsünmekteyiz. Bunlar öncelikle, 1-Orgütsel yapi icindeki tekelci anlayisi yikmalari,buna bagli olarakta, tabanin katilimci ve dogrudan etkinliyini artiracagi bir isleyis anlayisinin gelismesini saglayabilmek. 2- Kendi Tarihleriyle dogru temelde tanisacaklari bir tarzi olusturmalari. 3- Bugünkü örgütlülük güclerinin buna cevap olabilecek nitelikte yapilara kavusturulmalari.4, Icinden gectiyimiz sürecte Alevi Sorun ve Taleplerini Modern cagin ilerlemeci yanina denk düsecek bir yürüyüsü saglayabilmektir.

Bu tespitlerden önce, öncesi ve 84 yildir Alevi kimliyini inkar eden Sistemi ve anlayisi iyi sorgulamak ve cözümlemek gerekiyor. Gecen sürecte deyisik iktidarlar dönemlerinde baski ve asimilasyon politikalari bazi farkliliklar arzedebilir, fakat bütün iktidarlar boyunca inkar ve yasak öz olarak ayni kalmistir. Bu iktidarlar sistemin ihtiyacina göre hareket etmislerdir.

Nasilki yillarca Demokratlik ve Laiklik takkiyesiyle düzenin quot;sol" iktidarlari Alevileri pesinden aldattiysa, bugünde Alevi islamligi kardesliyi takkesiyle Aleviler aldatilip yedeklerine cekmek istenmektedirler.

Alevilerin düzenin sag, sol ve muhazafakar kanatlarindan uzak durmalari, kendi bagimsiz durus ve yapilarini baz alarak,ötekilestirilmis toplumsal kesimlerle saf tutup mücadelelerine güc teskil edeceyi yapilar olusturmalari
kacinilmazdir.

Yillarca Alevileri laikliyin sigortasi gören düzen kesimleri bir gün olsun alevilerin özgür kimlikleriyle yasamalari gerektiyine vurgu bile yapmamislardir. Düzenin sag ve muhafazakar islamci kesiminden ise zaten böyle bir beklenti icinde deyiliz, olamayizda.Buna rahmen son günlerde Alevi Sitelerinde hakli fakat pekte akillica bulmadigim bir baslik göze carpmaktadir. O da su, Alevilerin AKP nin Alevi karsitligina karsi güc Birliyi cagrisi dir.

Aleviler kuskusuz sorunlari etrafinda birlikteliklerini olusturup gerekli tepkileride gerekli yerlere vermelidir.Anlatmaya calistigim, Alevi sorunun varligi AKP kaynakli olmadigidir, düzen kaynaklidir.AKP nin su anki konumu düzen sözcülüyünü ve politikasini uygulamakdir,dogasi gereyi birazda Islamlastirarak.Bu Türk Islam sentezide zaten bugün baslatilan politika deyildir.

Aleviler hak almak istiyorlarsa kendi öz güclerine inanmalidirlar.Düzenin entrika ve düzenin sunacaklari secenekler etrafinda hareket etmekten kacinmalidirlar.Alternatif Politikalarini ve gündemlerini olusturup geleceklerine isik tutabilirler.Aevilerin saglam yüreklere ve Etik duruslari olan samimi insan malzemesine ihtiyac vardir.Populist söylem ve calisma bicimleri alevi sorunlarina cözüm üretmez.Bir nebze bunlari bilince cikarip,enerji ve yogunlugu bu ve benzeri stratejilere vermeyi akildan cikarmamak gerekiyor.
Tarih 20.12.07, 20:05 Yazan zeynal.torun@cegetel.net Yer: QUIMPER////// FRANSA
TÜM CANLARIN BAYRAMINI EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLAR, SAĞLIK VE MUTLU GÜNLER DİLERIM (QUIMPER AKM MERKEZI….)
Tarih 18.12.07, 10:24 Yazan umitsnr@hotmail.com Yer: İstanbul - Türkiye
Merhabalar ben Galatasaray Üniversitesi öğrencisi Alevi bir vatandaşım. Okulumda eğitim dilinin Fransızca olmasından dolayı bu yaz fransada bir dil okuluna gelerek fransızcamı geliştirmek istiyorum.Acaba sizin bünyenizde faaliyet gösteren bir dil okulu varmı eğer varsa mutlaka orayı tercih ederim. Beni bilgilendirebilirseniz sevinirim.

iyi çalışmalar…
Yeni Kayıt Ekle
İsminiz

Lütfen altaki işlemin sonucunu cevaplayınız

İşlem Sonucu:    =FUAF - Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu